„BlogerChef” odkrywa smaki w Kudowie Zdrój

BlogerChef_Kudowa.jpg

W dniach 22 – 23 marca w Kudowie Zdrój odbędzie się III półfinał projektu „BlogerChef”. W hotelu Verde Montana Wellness & Spa ośmiu uczestników pod okiem doświadczonych kucharzy przygotowywać będzie potrawy inspirowane kuchnią Europy Zachodniej i Skandynawii.
III półfinał Blogerchef’a odbywać się będzie w malowniczej dolinie położonej na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Dla blogerów to możliwość nie tylko do wspólnego gotowania w profesjonalnej kuchni, ale także sprawdzenia swoich możliwości. Zadaniem konkursowym będzie wykonanie dania głównego oraz przystawki lub deseru w oparciu o autorskie przepisy. Uczestnicy otrzymają wszystkie potrzebne produkty, z których przyrządzą dania. Potrawy oceniać będą profesjonalni kucharze m.in. Mirek Drewniak, Food Producer w polskiej edycji programu MasterChef oraz Wiesław szef kuchni w hotelu Verde Montana.
- Uczestnicy będą gotować potrawy inspirowane kuchnią Europy Zachodniej i Skandynawii, której podstawą są ryby, owoce morza, warzywa. Szwedzki befsztyk czy quiche z brokułami i łososiem to dania, w których przygotowaniu z pewnością pomogą m.in. produkty do pieczenia Jana Niezbędnego. Uczestnicy otrzymają także ściereczki nasączane do kuchni, które pozwolą na szybkie i skuteczne usunięcie zabrudzeń z blatu czy kuchenki - mówi Waldemar Kletkiewicz, Senior Brand Manager marki Jan Niezbędny.
Podczas III półfinału uczestników konkursu czeka nie tylko gotowanie, ale także dodatkowe atrakcje takie jak m.in. pokaz sous vide w wykonaniu Łukasza Grabowskiego. Jest to próżniowa metoda długiego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych workach plastikowych, umieszczonych w gorącej wodzie. Ta metoda jest coraz bardziej popularna wśród kucharzy. Dzięki niej potrawy zachowują naturalny smak i nie tracą swojej jakości.
BlogerChef to także dobra zabawa i przygoda życia, dzięki której uczestnicy mogą spełnić swoje marzenia. Konkurs adresowany jest do osób, które od co najmniej sześciu miesięcy prowadzą bloga o tematyce kulinarnej, a w trakcie konkursowych zmagań będą musieli wykazać się największą wiedzą teoretyczną oraz praktyczną w dziedzinie gotowania i przyrządzania potraw.
Konkurs rozpoczął się w listopadzie i będzie trwać do końca czerwca 2013 r. Do tego czasu można przesyłać zgłoszenia za pośrednictwem specjalnej aplikacji dostępnej na fanpage www.facebook.com/blogerchef.pl. Tam też znajdziecie regulamin oraz najważniejsze informacje na temat kulinarnego wyzwania dla blogerów.
Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych: www.blogerchef.pl i www.janniezbedny.pl